top of page

ГАЛЕРЕЯ СВІТЛИН

IMG_5838.JPG

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

          …Моя ж ти, школо! Ти – сумління!

Мій незгасаючий маяк!

(С.М. Коваль, випускник 1952 року)

Життя кожної людини пов’язане зі школою. Одні навчались у школі, інші повели до школи дітей чи онуків, а дехто – і правнуків.

Декілька поколінь навчалось у нашій школі. Більше вісімдесяти випусків вийшло зі стін навчального закладу. А вперше пролунав дзвоник для учнів у Щербинівській десятирічній школі в 1938 році.

До цього часу сільські діти навчалися спочатку в однокласному училищі зі строком навчання – три роки та в двокласному - з п’ятирічним строком навчання (зараз це ЗЗСО І-ІІ ступенів № 21). Однокласне училище знаходилось по вулиці ім. Кірова (нині Вишневій), пізніше перейменоване на школу № 2, потім це була філія нашої школи, у якій проводилися уроки праці.

Нова двоповерхова школа, побудована у 1938 році, з великими вікнами, просторими класами, стала для учнів справжнім храмом науки.

І перший випуск десятикласників відбувся у Щербинівській школі у 1940 році.

У роки Другої світової війни наша школа не припиняла роботу. Педагогічний колектив працював під керівництвом директора школи Супруненка Семена Івановича. Діти навчались, а отже, життя продовжувалось.

У післявоєнне десятиліття (1945-1954 р.р.) директором школи став Карлюк Іван Семенович. З любов’ю згадують про своїх вчителів та директора випускники цих років. У той час школярі, крім навчання, займалися спортом, грали на музичних інструментах, захоплювалися радіоконструюванням. Дівчата любили співати, у школі були створені колективи художньої самодіяльності. Серед учнів було багато романтиків. Вони старанно вивчали географію і мріяли стати мандрівниками.

У 1954-1964 роках школу очолювала Овчинникова Наталія Семенівна. У цей період учні досягли значних успіхів у спорті. Команда школи в 1954 р. посіла перше місце в районній спартакіаді.

У ці роки учнями школи велася активна переписка зі станціями юних дослідників.

Директором школи з 1964 по 1966 рік був Шаламов Григорій Антонович.

У школі була добре налагоджена робота драматичного гуртка. У виставах грали й вчителі, і учні. Зі своїми спектаклями виступали щербинівські актори не тільки перед односельцями, а й у сільських клубах сусідніх селищ.

З 1966 по 1979 рік – директор школи Приходько Дмитро Харитонович. У ці роки школа набула нового вигляду: добудовано класні кімнати, спортивний зал, їдальня.

У школі був створений клуб юних слідопитів «Орлятко». Учні вели активну пошукову роботу. Було налагоджено листування із сім’ями солдатів, що поховані в Братській могилі біля школи. Членами клубу «Орлятко» був зібраний і оброблений матеріал для шкільного музею (нині музей «Пам'ять»).

Визначним був випуск 1961 року: із 17 випускників 9 обрали професію вчителя.

«Золотими» називали в той період випуски 1966-1968 років. Адже випускники школи одержали 18 золотих і 5 срібних медалей.

З 1979 року по 1980 рік – директор школи Грипась Микола Іванович. З вересня по грудень 1980 року – Гончарова Валентина Петрівна.

Із січня 1981 по 1993 рік школу очолювала Целікова Клавдія Костянтинівна. У ці роки учні досягли великих успіхів у міських, обласних та республіканських змаганнях з легкої атлетики. Активну участь брали школярі у виступах агітбригад та в художній самодіяльності. Добре були налагоджені зв’язки з шефами передової бригади прохідників шахти «Новодзержинська». Дружба з шефами, спільні заходи: виступи перед шахтарями з концертами, спортивні змагання – робили цікавим життя учнів.   

З 1993 по 1999 роки директором школи була Кондратенко Віра Дмитрівна. У цей період на високому рівні розвивалася краєзнавча робота. Учні багато подорожували визначними місцями України, здійснювали екскурсії з метою ознайомлення із пам’ятками історії й архітектури Батьківщини. 

Велика робота була проведена щодо благоустрою школи: здійснена заміна опалювальної системи.

З 1999 по 2011 рік посаду директора школи обіймала Глущенко Людмила Володимирівна. У 2006 році школі було присвоєно статус Школи сприяння здоров’ю. Тож навчальна й виховна робота була спрямована на розв’язання проблеми «Цілісний розвиток особистості, досягнення високого рівня освіченості при збереженні і зміцненні здоров’я». З цією метою у школі працювали спортивні секції, секції ДЮСШ, було створено кімнату релаксації, учні брали активну участь у волонтерському русі «Школа проти СНІДу».

Результатом роботи школи стали високі досягнення учнів у спортивних змаганнях, творчих конкурсах, у роботі МАН.

У 2004 році реконструйовано музейну кімнату «Пам’ять», у 2005 році їй присвоєно статус музею, а в 2011 році – звання «Зразковий музей».  

З метою формування національної свідомості учнів, виховання любові до історії рідного краю у школі створено музей «Світлиця» (2007 рік). 

З 2011 року на посаді директора закладу працює Черкащенко Ірина Іванівна.

          У того часу робота закладу спрямована на популяризацію здорового способу життя, зміцнення здоров’я дітей, виховання у підростаючого покоління почуття патріотизму.

          З 2015 року тісна дружба і співпраця поєднує учнів закладу з Краматорським прикордонним загоном та відділенням швидкого реагування військової комендатури Краматорськ. Дорослі стають прикладом підростаючому поколінню, тому багато хто з випускників обирає військову професію. А молодші із захватом беруть участь у дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура») та у Всеукраїнському вишколі «Джура-прикордонник».

З 2016 року навчальний заклад став тісно співпрацювати з німецькою благодійною організацією «ЮНІСЕФ», під егідою якої школа була учасником і переможцем пілотного проєкту «Безпечна і дружня до дитини школа» (2016 - 2019 рік).

У 2018 році в закладі відкрито дошкільне відділення.

Психологічна підтримка учнів закладу здійснюється при допомозі Польської гуманітарної акції для підлітків, їхніх батьків або опікунів.

З 2017 року на базі закладу відкриті гуртки обласного центру туризму та краєзнавства: «Спортивне орієнтування», «Джура», «Екологічне краєзнавство», «Історичне краєзнавство». Гуртківці досягли високих результатів у обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях, конкурсах.

З 2019 року заклад є учасником проєкту «Створення безнасильницького середовища», який було впроваджено ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки Дитячого фонду ООН(ЮНІСЕФ) та у співпраці з МОН України. У закладі діє Шкільна служба порозуміння в рамках проєкту «Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом «рівний – рівному» та вирішення конфліктів мирним шляхом у шкільному закладі».

Сьогодні ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 20 – це сучасний заклад Нової Української школи, який успішно працює й розвивається.

bottom of page